Edukativni centar i Grad Novi Sad obučavaju zavarivače

U utorak, 6. marta, je potpisan ugovor između Grada Novog Sada i Edukativnog centra za obuke u profesionalnim i radnim veštinama. Na potpisivanju su Grad predstavljali Milorad Radojević – član Gradskog veća za privredu i Saša Bilinović – v.d. načelnika Gradske uprave za privredu, ispred osnivača Centra je potpisao Dejan Avdalović – direktor Službe za realizaciju programa razvoja Autonomne pokrajine Vojvodine, a ispred Edukativnog centra za obuke u profesionalnim i radnim veštinama direktor Đurađ Milanović.

Potpisivanjem ovog ugovora je započet proces kojim će Grad Novi Sad finansirati obuke za zavarivače koje će se održavati u Edukativnom centru tokom cele godine i cilj je da se obuči više od sto zavarivača. Ovo i ovakva ulaganja značajno doprinose smanjenju nezaposlenosti, pogotovo kroz obuke za deficitarna zanimanja poput zavarivača.