U Zrenjaninu dodeljeni sertifikati poslednjoj grupi polaznika obuka u projektu „Znanje svima”

У Зрењанину додељени сертификати последњој групи полазника обука у пројекту „Знање свима”Danas su dodeljeni sertifikati poslednjoj grupi polaznika obuka za nemački i engleski jezik, koje su realizovane u okviru projekta „Inovativni sistem za unapređenje znanja i veština – Znanje svima” a sprovodile su se u Regionalnom edukativnom centru Banat u Zrenjaninu.

Realizacija ovih obuka predstavlja povezivanje aktivnosti dva projekta Inovativni sistem za unapređenje znanja i veština „Znanje svima” i projekta „Obrazovanjem do lakšeg zapošljavanja-E3”. Ova dva projekta imaju isti cilj – prekvalifikovanje i obučavanje nezaposlenih kako bi se kroz samozapošljavanje i zapošljavanje smanjila nezaposlenost i otvorila nova radna mesta, a  sprovode se u okviru IPA programa „Socijalno – ekonomski razvoj dunavske regije u Srbiji” uz finansijsku pomoć EU i Austrijske agencije za razvoj.

У Зрењанину додељени сертификати последњој групи полазника обука у пројекту „Знање свима”U proteklih godinu dana obuke u projektu „Znanje svima” pohađale su 344 nezaposlene osobe iz cele Vojvodine, a današnjom dodelom sertifikata okončana je prva faza projekta. U drugoj fazi, nezaposleni će moći da se obučavaju preko sistema za učenje na daljinu koji je postavljen na internet stranicu www.znanjesvima.rs.

Dodela sertifikata usledila je nakon završne konferencije projekta „Obrazovanjem do lakšeg zapošljavanja”, a konferenciji i dodeli setrifikata su prisustvovali ministarka bez portfelja zadužena za У Зрењанину додељени сертификати последњој групи полазника обука у пројекту „Знање свима”evropske integracije Jadranka Joksimović, šef sektora operacija Delegacije Evropske Unije u Srbiji Ričard Maša, zamenik austrijskog ambasadora Volfgang Vagner, menadžer projekta „Socijalno-ekonomski razvoj dunavske regije u Srbiji“ Klaus Kaper i menadžer Grant šeme istog projekta, Milan Polak, državni sekretar za omladinu Nenad Borovčanin, pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin, gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić, kao i predstavnici ustanova koje su realizovale ova dva projekta, oba finansirana IPA programima EU i Austrijske agencije za razvoj – projektni menadžer, direktor RCR Banat Irena Živković, direktorka Službe za realizaciju programa razvoja AP Vojvodine Dijana Benka Rosić i direktor novosadskog Edukativnog centra Budislav Medurić.

Zrenjanin, 5. mart 2015.