Uz besplatne obuke preko interneta, lakše do radnog mesta

Uz besplatne obuke preko interneta, lakše do radnog mestaNezaposleni iz cele Vojvodine moći će od sada besplatno da se doškoluju i prekvalifikuju preko interneta, putem sistema za učenje na daljinu, koji je postavljen sa internet stranicu projekta „Znanje svima“ www.znanjesvima.rs, rečeno je danas na konferenciji za medije koja je održana u Edukativnom centru za obuke u profesionalnim i radnim veštinama.

Direktorka nosioca projekta – Službe za realizaciju programa razvoja AP Vojvodine Dijana Benka – Rosić istakla je da je u proteklih godinu dana obuke u Edukativnom centru pohađalo 344 nezaposlene osobe iz Vojvodine.

Uz besplatne obuke preko interneta, lakše do radnog mesta– Od tog broja, dvadeset dva polaznika otvorila su preduzetničke radnje, uz pomoć podsticajnih sredstava Pokrajinskog sekretarijata za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova, a prema podacima Nacionalne službe za zapošljavanje, 102 osobe nakon obuke su pronašle zaposlenje. Kako su obuke u Edukativnom centru završene, nezaposleni će od sada moći da ih prate preko sistema za učenje na daljinu. Prateći nekoliko jednostavnih koraka, oni će moći da se registruju na sajtu www.znanjesvima.rs i tako koriste sistem za učenje na daljinu, koji obuhvata snimke obuka i priručnike u elekronskoj formi. Nakon odslušanih predavanja preko interneta, nezaposleni će imati mogućnost da polažu test u Edukativnom centru i tako steknu sertifikat o uspešno završenoj obuci – istakla je Rosić.

Uz besplatne obuke preko interneta, lakše do radnog mestaSistem za učenje na daljinu jedan je od glavnih ciljeva projekta „Znanje svima“, a mogu da ga koriste nezaposleni koji se nalaze na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje, bez obzira na pol, godine, nivo obrazovanja i mesto boravka. Potrebno je samo imati internet konekciju i osnovno poznavanje rada na računaru.

Istom prilikom dodeljeni su sertifikati poslednjoj grupi nezaposlenih koji su u okviru projekta „Znanje svima“ pohađali obuke za nemački i engleski jezik, za marketing, menadžment i poslovanje u turizmu, te obuke za preduzetništvo i inovacije.

Direktor Edukativnog centra za obuke u profesionalnim i radnim veštinama Budislav Medurić istakao je zadovoljstvo što je ova ustanova u mogućnosti da pruži svu potrebnu infrastrukturu za sporovođenje obuka za nezaposlene, a direktor Pokrajinske službe za zapošljavanje Nebojša Kukić čestitao je polaznicima i pozvao sve one koji se do sada nisu odlučili za obuke, da se informišu u svojim filijalama, pohađaju obuke i time povećaju svoje šanse za zaposlenje.

Uz besplatne obuke preko interneta, lakše do radnog mestaProjekat „Znanje svima“ nezaposlenima iz Vojvodine pruža priliku da na konkretan i efikasan način utiču na egzistencijalno pitanje svog zaposlenja. Usmeren na doškolovavanje i prekvalifikaciju, kroz obuke pruža ne samo teorijsko već i praktično znanje, čime povećavava šanse za zapošljavanje te motiviše one koji su godinama bez posla da se pokrenu i učine konkretne korake u pronalaženju posla ili pokretanju sopstvenog biznisa.

Pored Edukativnog centra, partnerske institucije u projektu „Znanje svima“ su i Pokrajinski sekretarijat za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova, Zavod za ravnopravnost polova i udruženja žena „Vrdničanka“ iz Vrdnika, „Kolevka Bačke“ iz Bača i „Slovenka“ iz Gložana.

Projekat „Inovativni sistem za unapređenje znanja i veština – Znanje svima“ finansijski su podržale Evropska unija i Austrijska agencija za razvoj.

Detaljne informacije o projektu nalaze se na internet stranici www.znanjesvima.rs.

Novi Sad, 26. februar 2015.