Стручна служба у посети Дечјем селу у Сремској Каменици

Дечјем селу у Сремској Каменици уручени слани и слатки производи настали на обукама у пројекту „Знање свима“

Стручна служба у посети Дечјем селу у Сремској КаменициДиректорка Стручне службе за реализацију програма привредног развоја АП Војводине, Дијана Бенка-Росић, заједно са својим сарадницама данас је посетила Дечје село у Сремској Каменици, а овом приликом запосленима и штићеницима ове установе уручени су слани и слатки производи настали на обукама за куваре, пекаре и посластичаре, које су организоване у оквиру пројекта „Знање свима“.

Пројекат „Знање свима“ бави се преквалификацијом и дошколовавањем незапослених, кроз обуке за куваре, пекаре, посластичаре, за маркетинг, менаџмент и пословање у туризму, као и за предузетништво и иновације, те учење енглеског и немачког језика. Као такав, могао би бити користан и штићеницима Дечјег села, који би у перспективи, похађањем обука повећали шансе за запошљавање и самозапошљавање.

Након уручења производа и упознавања са пројектом „Знање свима“, Стручној служби, на челу са директорком Росић, запослени у Дечјем селу предали су захвалницу.

Нови Сад, 25. новембар 2014.